بازار کاغذ در آخرین ماه تابستان گرم‌ شد

با نزدیک شدن به پایان فصل تابستان و بازگشایی مدارس، تقاضا در بازار ملزومات تولید کتاب، افزایش پیدا کرده و قیمت‌ها در برخی اقلام صعودی و برخی اقلام نزولی است.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین، کارشناسان بازار چاپ و نشر در آستانه ماه مهر و همزمان با نزدیک شدن به فصل مدارس از تغییرات ۱۰ درصدی قیمت‌ها خبر می‌دهند، تهیه و تولید کتاب‌های کمک آموزشی، دفاتر مشق، کتاب‌های دانشگاهی و ... بر روند فعالیت بازار تأثیر گذاشته است.

بازار ملزومات چاپ و نشر تغییر قیمت زیادی نداشته و افت فروش طی ماه‌های اخیر موجب کاهش قیمت شده است؛ اکنون هر کیلو مرکب گلاسه خارجی حدود ۲۹۰ تا ۳۲۰ هزار تومان به تناسب برند و جنس در بازار فروخته می‌شود.

بهای مرکب ایرانی بدون تغییر در هفته‌های اخیر بوده است و هر کیلو مرکب گلاسه ایرانی رنگی ۲۹۰ هزار تومان، هرکیلو مرکب گلاسه مشکی ۲۲۰ هزار تومان، هرکیلو مرکب تحریر رنگی ایرانی، ۲۱۵ هزار تومان و هرکیلو مرکب تحریر مشکی ایرانی نیز به قیمت ۱۷۵ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

الکل ایزوپروپیل نیز حدود ۸۰ تا ۸۵ هزار تومان عرضه شده و هر ورق زینک نیز با کاهش قیمت نسبی همراه بوده و اکنون حدود ۷۵ هزار تومان در بازار عرضه شده، همچنین هرکیلو چسب سرد ایرانی حدود ۱۰۸ هزار تومان و چسب گرم، کیلویی ۲۵۰ هزار تومان در بازار عرضه شده است.


بازار کاغذ در آخرین ماه تابستان گرم‌ شدافزایش قیمت کاغذ

بازار کاغذ اما با افزایش نسبی قیمت‌ها همراه بوده است، هر بند کاغذ چینی ۷۰ گرمی ۷۰ در ۱۰۰ به قیمت یک‌میلیون و ۲۷۰ هزار تومان و هربند کاغذ چینی ۷۰ گرمی ۶۰ در ۹۰ نیز به بهای ۹۷۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

هر بند کاغذ تحریر چینی ۸۰ گرمی نیز با کمی افزایش قیمت در بازار عرضه شده است؛ امروز هر بند کاغذ ۸۰ گرمی، ۷۰ در ۱۰۰، حدود یک‌میلیون و ۴۸۰ هزار تومان و هربند کاغذ ۶۰ در ۹۰ یک‌میلیون و ۴۲۰ هزار تومان در بازار عرضه شده است.

در این زمینه قیمت کاغذ و مقوای گلاسه با کاهش بها همراه بوده است، هر کیلو کاغذ گلاسه ۱۳۰ گرمی به قیمت ۵۲ هزار تومان و هرکیلو کاغذ گلاسه ۲۵۰ گرمی حدود ۴۹ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود.

به گزارش ایبنا؛ با توجه به پیش‌بینی‌ کارشناسان، بازار ملزومات تولید کتاب در دهه سوم شهریورماه از رکود و سکون خارج خواهد شد و رونق خواهد گرفت. در این میان به‌نظر می‌رسد با استمرار توزیع کاغذ و تزریق کاغذهای وارداتی به بازار، اتفاق‌های خوبی را شاهد خواهیم بود.

۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۷
کد خبر: 8006

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =