میراث‌دار۲۰هزار میلیارد تومان پروژه‌های نیمه تمام تهران هستیم

شهردار تهران با اشاره به اینکه در این دوره مدیریتی ما میراث دار حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در حوزه فنی عمرانی هستیم، گفت: تا به امروز ۱۰ هزار میلیارد تومان آن تکمیل شده و علاوه بر آن پروژه‌های جدیدی نیز آغاز شده است.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین علیرضا زاکانی در نشست خبری خود با موضوع حوزه فنی عمرانی شهرداری تهران به احداث ۹۸ تقاطع بزرگراهی در پایتخت اشاره کرد و گفت: روزانه شهروندان تهرانی ۷۳۰ کیلومتر طی مسیر اضافی دارند که یک میلیون لیتر مصرف بنزین را افزایش می‌دهد. قطعاً با احداث این تقاطع‌ها ارزش افزوده بی‌نظیری برای تهران ایجاد خواهد شد.
وی درباره گودهای پرخطر شهر تهران گفت: گود برج میلاد امروز ۹۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در حقیقت مجموعه‌ای ۱۸ هزار متر مربعی پایدارسازی شده است. در مورد گود فرهنگ و سایر گودهایی که در اختیار شهرداری تهران است نیز اقدامات لازم آغاز شده است.
زاکانی با بیان اینکه عقل سلیم حکم می‌کند پروژه‌های زودبازده و موجود را تکمیل کنیم، تأکید کرد: پروژه‌هایی را دنبال می‌کنیم که تکمیل کننده پروژه‌های مشخص ماست؛ پروژه متوسلیان سه تا چهار سال زمان می‌برد و علاوه بر آن پروژه شهید شوشتری و یادگار امام پروژه‌های اساسی هستند.
وی با بیان اینکه ناظر بر استحکام، ساخت ایمن را دستور کار داریم، گفت: سالیان بسیاری است که در تهران زلزله شدیدی رخ نداده است. سه گسل اطراف تهران رفتارهای متفاوتی دارند. برداشت‌های ماهواره‌ای سال‌های قبل نشان می‌دهد که گسل جنوب تهران خفته است و در گسل مشاء و بویین زهرا نیز که زلزله بیش از هفت ریشتر را تجربه کرده‌اند، کانون زلزله متفاوت از پیرامون آن بوده است. آمادگی برای زلزله احتمالی در تهران باید ۱۰۰ درصد باشد.
زاکانی، برداشت بی‌رویه آب از ذخایر زیرزمینی را علت ایجاد فرونشست در پایتخت عنوان کرد و افزود: به دنبال این هستیم تا سال ۱۴۱۰ از ۲۱۰ میلیون متر مکعب نیاز آبی شهر، ۱۴۵ میلیون متر مکعب را از مسیر بازچرخانی تأمین کنیم.
وی درباره تأثیر تراموا بر اجرای پروژه‌های عمرانی، گفت: تراموا یک پنجم مترو هزینه دارد و دو سوم مترو مسافر جابه‌جا می‌کند که ارزش افزوده خواهد داشت.

۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۱
کد خبر: 7920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =