قطار شبح ؛ دلبر 60 میلیون دلاری ولادیمیر پوتین!

از زمان آغاز همه گیری بیماری کرونا، ولادیمیر پوتین تلاش کرده است تا زمان بیشتری را در کرملین سپری کرده و کمتر با دیگران در ارتباط باشد. اما زمانی که رهبر روسیه قصد سفر در کشور را داشته باشد، چندین انتخاب دارد. در کنار یک فروند هواپیمای اختصاصی، یک قطار زره پوش نیز از گزینه های ولادیمیر پوتین برای جابجایی در روسیه است.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین امتیاز بزرگ این قطار سفارشی به ارزش حدود 60 میلیون دلار عدم امکان ردیابی راحت آن همانند هواپیما است. این گزینه چیزی شبیه یک قطار شبح است که می تواند از پوتین در برابر تهدیدات نظامی محافظت کند. قطار مجهز و لوکس رئیس جمهور روسیه دارای مجموعه پزشکی و سالن زیبایی اختصاصی است.

قطار شبح ؛ دلبر 60 میلیون دلاری ولادیمیر پوتین!

انتشار عکس های جدید از فضای داخلی قطار ولادیمیر پوتین

پس از آغاز حمله به اوکراین، ولادیمیر پوتین ترجیح می دهد کمر از هواپیما و بیشتر از قطار برای جابجایی در روسیه استفاده کند. به تازگی عکس های جدیدی از فضای داخلی قطار زره پوش و لوکس پوتین توسط سایت خبری Dossier Center روسیه منتشر شده است.
در مجموع 22 واگن قابل تعویض برای این قطار وجود دارند که هر یک از آنها با پوشش زرهی محافظت می شوند. پوشش زرهی می تواند در برابر گلوله های سلاح تک تیرانداز از پوتین محافظت کند. در این واگن ها امکاناتی مانند باشگاه ورزشی خصوصی، سالن زیبایی، سوئیت پزشکی، و سینما وجود دارند. به طور معمول هر بار 10 واگن به قطار رئیس جمهور روسیه متصل می شود.

قطار شبح ؛ دلبر 60 میلیون دلاری ولادیمیر پوتین!

سالن زیبایی قطار بخش جالب توجهی است که در آن یک تخت راحت برای استراحت رهبر روسیه و وسایل لازم برای گریم وی پیش از حضور در جمع قرار دارند.
بنابر گزارش ها، واگن های قطار ریاست جمهوری روسیه توسط شرکت زیرکون سرویس (Zircon Service) روسیه ساخته شده اند.
واگن سالن زیبایی در سال 2017 به قطار اضافه شد. همچنین برای تلویزیونی که در این قطار وجود دارد یک سامانه تقویت کننده سیگنال در نظر گرفته شده است تا هنگام عبور از تونل یا پل اختلالی در تصویر ایجاد نشود.

قطار شبح ؛ دلبر 60 میلیون دلاری ولادیمیر پوتین!

با توجه به نگرانی هایی که پوتین درباره سلامت خود دارد، در این قطار تجهیزات پزشکی مانند دستگاه های تنفس مصنوعی و الکتروشوک وجود دارند. اینها بخشی از یک مجموعه پزشکی کامل موجود در قطار هستند.
اگر پوتین به کسب آرامش نیاز داشته باشد، یک میز ماساژ کامل با تجهیزات گریم اضافی در این قطار وجود دارد. در این قسمت یک دستگاه اولتراسوند تراپی و همچنین یک دستگاه مکش خلا برای کمک به تخلیه لنفاوی وجود دارد که نوعی ماساژ است.
قطار لوکس و زره پوش پوتین دارای یک سالن غذاخوری مجلل نیز است. یک میز ناهاخوری بزرگ همراه با تزئینات چوبی، پرده ها و نورپردازی به تکمیل ظاهر زیبای این بخش کمک می کنند.

قطار شبح ؛ دلبر 60 میلیون دلاری ولادیمیر پوتین!

جلوگیری از شنود

وسواس پوتین برای حفظ امنیت و جلوگیری از ردیابی شدن در قطار وی نیز مشهود است. بنابر گزارش ها، برخی اتاق ها در این قطار در برابر استراق سمع محافظت می شوند. به عنوان نمونه از سخت افزار محافظتی برای جلوگیری از نشت اطلاعات صوتی استفاده شده است. به بیان دیگر، هیچ فردی خارج از اتاق نمی تواند آنچه که افراد داخل اتاق بیان می کنند را بشنود.
در صورت حمله به این قطار، امکان ارائه آتش متقابل برای افراد حاضر در آن وجود دارد. حفره های پنهان به نیروهای مسلح در قطار اجازه می دهند تا با مهاجمان مقابله کنند. اگر به پشتیبانی نیاز باشد، یک خط تلفن امن اختصاصی می تواند به کار گرفته شود.

قطار شبح ؛ دلبر 60 میلیون دلاری ولادیمیر پوتین!

حصول اطمینان از حرکت شبحوار قطار در شبکه ریلی روسیه

مشاهده سفر پوتین با قطار خود می تواند دشوار باشد زیرا این وسیله نقلیه زره پوش در هیچ جدول زمانی در شبکه ریلی روسیه ظاهر نمی شود.
قطار ریاست جمهوری روسیه در واقع یک قطار شبح در شبکه ریلی روسیه است. این قطار در هیچ جدول زمانی یا سامانه اطلاعاتی عمومی دیده نمی شود.
این که 100 درصد مطمئن باشید که قطار پوتین را در شبکه ریلی روسیه مشاهده کرده اید، حتی اگر به واقع آن را دیده باشید، دشوار است.تمام این اقدامات در راستای تضمین امنیت ولادیمیر پوتین و انتقال بی خطر وی به مقاصد مورد نظر مانند کاخ والدای یا تفرجگاه گلندژیک در نزدیکی دریای سیاه صورت می گیرد.

قطار شبح ؛ دلبر 60 میلیون دلاری ولادیمیر پوتین!

قطار شبح ؛ دلبر 60 میلیون دلاری ولادیمیر پوتین!

۳۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷
کد خبر: 7902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =