علاقه به اشیای براق واقعیت یا افسانه؟

کلاغ‌ها موجودات بسیار باهوشی هستند که توانایی تشخیص چهره انسان‌ها را دارند و برای کسانی که به آن‌ها غذا می‌دهند، هدایایی مانند دکمه، سوزن و ... می‌آورند ولی علاقه کلاغ‌ها به اشیای براق بیشتر از افسانه‌ها سرچشمه می‌گیرد تا واقعی.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین کلاغ پرنده‌ای است که به راسته گنجشک‌سانان تعلق دارد. با وجود انجام نشدن تحقیقات آماری درباره پرندگان شهرهایی مانند تهران و نبود آمار دقیقی از جمعیت گونه‌های مختلف پرندگان اما افزایش گونه‌های پرندگان طی ۱۰ سال اخیر در شهرهایی مانند تهران قابل چشم پوشی نیست. فقدان دشمن طبیعی در شهر می‌تواند از مهم‌ترین دلایل این وضعیت باشد. در شرایط طبیعی با کاهش قدرت جسمی کلاغ‌ها به علت فقدان تغذیه کافی، پرندگان شکاری آن‌ها را شکار می‌کنند اما در شهرهایی مثل پایتخت دشمنی برای کلاغ‌ها وجود ندارد.
کلاغ‌ها همه‌چیز خوار هستند. در شرایط کلی وقتی پرندگان نتوانند در طبیعت غذای مورد نیاز خود را تأمین کنند، ضعیف می‌شوند و از بین می‌روند ولی در پارک‌ها کلاغ‌های پیری را می بینیم که نمی‌توانند پرواز کنند و راه می‌روند ولی کماکان زنده هستند چون یا مردم به آن‌ها غذا می دهند و یا کلاغ‌ها به زباله‌ها و پسماندهای غذایی دسترسی دارند و این اتفاقی است که باعث افزایش جمعیت کلاغ‌های پیر در تهران و تمام شهرهای بزرگ می‌شود.تغییر در جمعیت جانداران می‌تواند تبعاتی را برای محیط زیست به دنبال داشته باشد. وقتی تعداد کلاغ‌ها و جانوران دیگر زیاد می‌شوند، تعادل اکولوژیک به هم می‌خورد و بر زندگی دیگر جانداران هم تاثیر می‌گذارد. در صورت افزایش قیمت کلاغ‌ها، آن‌ها می‌توانند به جایگاه‌های لانه‌گزینی سایر پرندگان تعرض کنند و یا رقیب تغذیه آنان شوند.

۳۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹
کد خبر: 7899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =