پرونده سریال «پایتخت» بسته نشده‌است

رئیس مرکز سیمافیلم سریال «پایتخت» را به خاطر این‌که خارج از تهران ساخته شده الگوی سریال‌سازی تلویزیون دانست و گفت: پرونده سریال «پایتخت» از نظر ما بسته نشده‌است. با سیروس مقدم برای این پروژه و پروژه های دیگر صحبت کرده‌ایم. ما الان ساخت سریال‌های مربوط به اقوام مختلف را داریم سفارش می‌دهیم. چرا پایتخت را ادامه ندهیم؟


به گزارش شهرقشنگ آنلاین مهدی نقویان، دی ماه سال گذشته به سمت ریاست مرکز سیما فیلم منصوب شد. با توجه به تقاضاهایی که درباره ساخت ادامه سریال پایتخت وجود دارد، به سراغ این مدیر رفتیم و از او درباره علت توقف این سریال پرسیدیم. مشروح این مصاحبه در ادامه آمده است.
از طرف صداوسیما گفته شد که عوامل سریال با هم اختلاف دارند. اما خودشان گفتند ما با هم اختلافی نداریم.
شما از کجا می دانید که دعوت نکردیم؟ با سیروس مقدم برای این پروژه و پروژه‌های دیگر صحبت و مذاکره کرده‌ایم. ما ساخت سریال‌های مربوط به اقوام مختلف را داریم سفارش می‌دهیم.
نه. هیچ شرطی نگذاشتیم. پرونده پایتخت از نظر ما بسته نشده است. سریال‌هایی مثل پایتخت و نون خ را که خارج از تهران ساخته می شود به عنوان الگو داریم در همه جوانب توصیه می‌کنیم. داریم سفارش می‌دهیم که با اقوام مختلف سریال ساخته شود. این موضوع جزو سیاست های ماست. چرا پایتخت را ادامه ندهیم؟آنتن تلویزیون با کمبود آثار طنز مواجه است. سیما فیلم برای افزایش تعداد سریال‌های طنز و کمدی چه کرده است؟باید تولید سریال طنز ما بیشتر شود. تعداد پنج سریال طنز دارد تولید می‌شود. ما با تهیه کننده ها و نویسنده های مختلف تماس می گیریم که اگر کاری آماده دارند ارجاع بدهند تا خارج از روال طبیعی تلویزیون با سرعت بیشتری در خدمت شان باشیم. به گروه هایی که طنز کار می کنند، رجوع کردیم. اگر توافق کنیم حد تولید طنزمان بیشتر می شود.سریال‌های طنزی مثل «آزادی مشروط» از آنتن پخش شدند که کیفیت‌شان راضی کننده نبود. برای افزایش کیفیت سریال‌های این ژانر چه برنامه‌ای دارید؟ساخت این سریالی که نام بردید در دوره من نبوده است. به هر حال ما کار بی کیفیت را باید جواب بدهیم. کل ظرفیت ایران چهار پنج گروه طنز است. در پلتفرم‌های شبکه نمایش خانگی هم برندترین آدم کاری ساخت که بعد از چند قسمت جمعش کردند. کار طنز بعضا می گیرد و بعضا نمی گیرد.
چرا با آدم‌های شناخته‌ شده‌ای که قبلا در حوزه طنز فعال بودند و الان در تلویزیون نیستند، همکاری نمی‌کنید؟هیچ دری بسته نیست. این شعار نیست. همکاری یک محدودیت هایی دارد. هر کدام از این آدم ها یک مساله ای دارند. این طوری نیست که تلویزیون با آنها کار نکند. آنها نمی‌خواهند کار کنند.

۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۳
کد خبر: 7775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =