۱۴ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴
کد خبر: 7505
خطرهای رانندگی حین خستگی 

هر چه‌قدر که وسایل‌نقلیه و خودروها پیشرفته‌تر شده‌اند و قوانین راهنمایی و رانندگی نیز با حضور پلیس الزام‌آورتر اما در هر صورت نمی‌توان مطمئن بود که هیچ خطری در کمین فرصت‌های رانندگی نیست.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین از جمله این موارد خطرات مرتبط با خستگی حین رانندگی است. خطراتی که ممکن است پس از یک رانندگی طولانی یا به دلیل گرمای هوا دچار آن شوید.قاعدتاً اگر از این خطرات آگاه باشید شرایط رانندگی را برای دور ماندن از سانحه، مدیریت خواهید کرد.
خطرات
همه از این واقعیت آگاه هستیم که خستگی روی تمرکز ما تأثیر می‌گذارد و این مشکل، زمانی تشدید می‌شود که از شما خواسته شود روی چیز دیگری تمرکز کنید. به خصوص رانندگی که اصولا شرایطی همراه با خطر است حتی زمانی که احساس شادابی می‌کنید چه رسد به وقتی که خسته باشید و نتوانید متمرکز باشید.
رانندگی در زمان خستگی، توانایی شما را در پذیرش آن‌چه در اطرافتان می‌گذرد کاهش داده و منجر به ضعف هوشیاری درباره اتفاقات مسیر می‌شود. چنین شرایطی باعث می‌شود دریافت ضعیفی از خیلی مسائل از جمله عملکرد علایم راهنمایی داشته باشید.
فراموش نکنیم در شدیدترین شرایط، خطر به خواب رفتن وجود دارد که عواقب آن فاجعه‌آفرین است.
راهکار
بنابراین اگر احساس خستگی می‌کنید یا متوجه شدید رانندگی هوشیارانه ندارید به جای وارد کردن فشار به خود و تلاش برای رسیدن به مقصد، باید توقف کنید و استراحت کنید. اما همچنین ضروری است که در جایی که ایمن و قانونی است پارک کنید.
برنامه‌ریزی
مطمئن شوید که از قبل، خواب کافی داشته باشید و در صورت امکان، برنامه‌ریزی کنید زمانی که به‌طور معمول بیدار هستید، رانندگی کنید تا بدن شما با الگوی طبیعی خود هماهنگ باشد.
علاوه بر این، هر چند وقت یک‌بار که نیاز دارید توقف کنید و استراحت کنید. شاید نیاز داشته باشید کمی بخوابید یا پیاده روی کنید تا ذهن و بدنتان آماده ادامه دادن شود. به هر حال، بهتر است کمی دیرتر از زمانی که برنامه‌ریزی کرده.اید به آنجا برسید، تا اینکه اصلاً به آنجا نرسید! به قول معروف، دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.
در نهایت، سعی کنید قبل از حرکت زیاد غذا نخورید، زیرا می‌تواند خطر خستگی را افزایش دهد. اما مطمئن شوید که مقدار زیادی آب دارید. اگر آب خالی فوراً روی شما تأثیر نمی‌گذارد، می‌توانید آن را با یک فنجان قهوه یا موارد دیگر تکمیل کنید. نوشیدنی کافئین دار به شما کمک می.کند کمی هوشیارتر شوید.

۱۴ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴
کد خبر: 7505

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =