ببینید/ جنگ جهانی سوم بین روسیه و آمریکا، همه بازنده و مرگ میلیون‌ها نفر

این ویدئو تاکید می‌کند که اگرچه این فقط یک پیش‌بینی از عواقب پس از جنگ هسته‌ای بین ایالات متحده و روسیه است، اما اگر نتیجه حتی از راه دور به همان اندازه بد باشد که دانشمندان فکر می‌کنند، هیچ برنده‌ای وجود ندارد و فقط بازنده است.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین یک ویدئوی مهیج نشان می‌دهد که چگونه جنگ جهانی سوم بین روسیه و ایالات متحده آمریکا پس از فرو بردن کره زمین در زمستان هسته‌ای وحشتناک (حالت فرضی جنگ اتمی و تبدیل جهان به بیابان منجمد)، میلیون‌ها نفر را می‌کشد.

این شبیه سازی وحشتناک پیش بینی می‌کند که چگونه شهرهای سراسر جهان پس از یک حمله هوایی اولیه هسته‌ای از بین می‌روند.

انیمیشن چهار دقیقه‌ای که توسط موسسه Future Of Life در یوتیوب ارسال شده است بر اساس مدل‌سازی دقیق اهداف هسته‌ای، مسیر موشک‌ها و اثرات بالقوه انفجارهای مرگبار است.

هدف آن برجسته کردن عواقب مخربی است که اگر روسیه و ایالات متحده در جنگ جهانی سوم رودررو شوند، ممکن است بر جهان تحمیل شود.

این مدل پیش‌بینی می‌کند که مهم نیست که کدام کشور جنگ را آغاز می‌کند، زیرا زمانی که یک طرف موشک‌های هسته‌ای را پرتاب می‌کند، طرف دیگر تقریباً فوراً آن‌ها را شناسایی کرده و قبل از برخورد به آن‌ها شلیک می‌کند.

این کلیپ در ادامه توضیح می‌دهد که موشک‌های بالستیک از زیردریایی‌های آمریکایی در غرب نروژ پس از حدود ده دقیقه حمله به روسیه را آغاز می‌کنند. موشک‌های روسی از شمال کانادا تنها چند دقیقه بعد آمریکا را هدف قرار می‌دهند.

اولین حملات بمب‌های الکترومغناطیسی در ارتفاع بالا - پالس الکترومغناطیسی - حملات هستند که منجر به سرخ شدن شبکه‌های برق و الکترونیک با ده‌ها هزار ولت می‌شود.

مجموعه بعدی حملات از طریق موشک‌های بالستیک قاره پیمای زمینی، مراکز فرماندهی و کنترل و تأسیسات پرتاب هسته‌ای را هدف قرار می‌دهد که از پرتاب به هدف حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

شهرهای بزرگ به دلیل دارا بودن امکانات نظامی و جلوگیری از بازیابی دشمن پس از جنگ در مرحله بعدی در پیش بینی هدف قرار می‌گیرند.

هر یک از این برخوردها یک گلوله آتشین کشنده به اندازه هسته خورشید ایجاد می‌کند که به سرعت یک ابر قارچی رادیواکتیو در حال ظهور است.

این ویدئو پیش‌بینی می‌کند که انفجارهای شدید به طرز وحشتناکی انسان‌هایی را تبخیر می‌کند که به اندازه کافی بدشانس هستند که در نزدیکی باشند و باعث آتش‌سوزی‌های مرگبار و کوری فوری برای افراد دورتر می‌شوند.

با گسترش آتش سوزان موج انفجار بزرگی ایجاد می‌شود که ساختمان‌ها را فرو می‌ریزد.

مؤسسه Future Of Life در ادامه توضیح می‌دهد که بریتانیا و فرانسه دارای قابلیت‌های هسته‌ای هستند و طبق ماده ۵ ناتو موظف به دفاع از ایالات متحده هستند، بنابراین روسیه نیز به آن‌ها ضربه می‌زند.

دوزخ وحشتناک بسیاری از شهرهای بزرگ را دربر می‌گیرد، جایی که بادها شعله‌های آتش را شعله‌ور می‌کنند، هر چیزی را که می‌تواند می‌سوزاند، آتش می‌زند، شیشه و برخی فلزات را ذوب می‌کند و آسفالت را به مایع داغ قابل اشتعال تبدیل می‌کند.

اما صحنه‌های جهنمی به همین جا ختم نمی‌شود، زیرا تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که انفجارها و رادیواکتیویته حتی بدترین قسمت‌ها نیستند. دود کربن سیاه ناشی از طوفان‌های هسته‌ای جهان را در تاریکی فرو می‌برد.

ویدئوی پیش‌بینی بیان می‌کند که بمب اتمی هیروشیما باعث ایجاد طوفان آتش‌سوزی مشابهی شد، اما بمب‌های هیدروژنی امروزی بسیار قوی‌تر هستند.

شهر بزرگی مانند مسکو، با جمعیتی تقریبا ۵۰ برابر هیروشیما، می‌تواند طوفانی ایجاد کند که دود غلیظی از دود سیاه را بر فراز ابرهای بارانی می‌فرستد. این ابر سیاه با نور خورشید گرم می‌شود و تا یک دهه آن را در آسمان نگه می‌دارد و زمین را حتی در فصول تابستان سرد می‌کند.

یک مقاله علمی اخیر تخمین می‌زند که اگر سیاره در تاریکی سرد فرو برود، بیش از ۵ میلیارد نفر از گرسنگی می‌میرند، از جمله حدود ۹۹ درصد از مردم آمریکا، اروپا، روسیه و چین.

این ویدئو تاکید می‌کند که اگرچه این فقط یک پیش‌بینی از عواقب پس از جنگ هسته‌ای بین ایالات متحده و روسیه است، اما اگر نتیجه حتی از راه دور به همان اندازه بد باشد که دانشمندان فکر می‌کنند، هیچ برنده‌ای وجود ندارد و همه فقط بازنده هستند.

این موضوع پس از آن صورت می‌گیرد که یک شبیه‌ساز جنگ هسته‌ای که سال گذشته منتشر شد، نشان داد که چگونه یک حمله هسته‌ای روسیه می‌تواند باعث درگیری جهانی شود و تنها در عرض چند ساعت ۳۵ میلیون نفر را بکشد.

۱۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۳
کد خبر: 7488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =