نمایش مجسمه‌های صلح در نگارستان

 «متالوژی هنر» عنوان نمایشگاهی است که در آن ۲۳ مجسمه ۱۳ تا ۱۴۰ سانتی متری به نمایش درآمده است.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین از روابط عمومی این نمایشگاه؛ متالوژی هنر عنوان مجموعه جدید آثار محمد محمدزاده تیتکانلو است که توسط مرکز اقتصاد هنر فاطر (گالری ماهر) در باغ موزه نگارستان تا ۳۰ تیرماه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.
محمدزاده تیتکانلو درباره این نمایشگاه می گوید: چهار مجسمه از مجموعه ای که در باغ موزه نگارستان به نمایش است سال ۱۳۷۴ خلق شده اند و ۱۹ مجسمه دیگر طی سالهای ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ ساخته شده اند. جنس مجسمه ها اغلب از فلز آهن است که در برخی از مجسمه ها با آلیاژهای دیگر نیز ترکیب شده است. تمامی مجسمه ها با استفاده از فلزات نو و کهنه با جوشکاری برق ساخته شده و در پایان با رنگ قهوه ای تیره، رنگ آمیزی شده اند.
وی افزود: فرهنگ تخیل علمی با محوریت صلح را می توان تم نمایشگاه دانست، مجسمه های بیگانگان فضایی، صلح فضایی، صلح اتمی، شکنجه گران مسخ شده قرون وسطایی، قهرمانان و اسطوره های صالح، موسیقیدان با اصوت معنوی، سربازی با شیپور صلح، آدم و حوا در یک پیکره واحد، جنگجویی تنها با یک سپر تدافعی و ... عناوین مجسمه های مجموعه متالوژی هنر است.
همچنین این نمایشگاه در پی تعریف تازه ای از آفرینش هنر و بازنمایی جهان اشیا به گونه ای دیگر است. این مجموعه سعی بر این دارد که از عناصر عادی صحنه زندگی معاصر فاصله گرفته و عناصر متفاوتی را با غنای مفهومی ارایه دهد و این چنین است که تولید اجسامی که به تجربه های روزمره ارجاع پذیر نیستند، در نظم تجسمی روز اجتماع محدود نمی شوند و خلاقیت به حساب می آیند؛ بنابراین اثر هنری، زاده راز آمیز آفریننده اش است، حیاتش اتفاقی نیست بلکه هدفمند دارای زندگی مادی و معنوی شده است؛ اثر هنری، زندگی می کند و فضای معنوی خلق می کند.
محمّد محمّدزاده تیتکانلو، متولد خرداد ۱۳۴۳ نقاش، مجسمه ساز عکاس، نویسنده و نخستین داگریّن معاصر ایران عضو انجمن جهانی داگرئوتیپ، عضو فدراسیون بین المللی عکاسی هنری فیاپ است. احیای شیوه عکاسی باستانی "داگرئوتیپ" در کشور، تألیف و نشر شش کتاب در رابطه با هنرهای تجسمی. ابداع شیوه عکاسی "میم داگ" (دیجیتال داگرئوتیپ)، ابداع "کاغذ عکس فوری مانیتوری"، نمایشگاه مجموعه مجسمه فلزی ۱۳۷۴، نمایشگاه انفرادی مجموعه نقاشی های رنگ و روغن به شیوه کهن نگاری در گالری آرتین، نمایشگاه نقاشی انفرادی رنگ و روغن "نبردهای نادر شاه" در موزه ملک، برگزاری نخستین نمایشگاه عکس انفرادی داگرئوتیپ ایران در موزه عکسخانه شهر، برگزاری نمایشگاه انفرادی نقاشی با عنوان "فنا پذیر" ۱۴۰۰ در گالری ماهر، نمایشگاه انفرادی نقاشی با عنوان "کهن الگو" بهمن ۱۴۰۱ در گالری هنری نقش و ... از جمله فعالیت های اوست.

متالوژی هنر از ۲۷ خرداد آغاز شده و تا جمعه ۳۰ تیر ماه همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۸ در باغ موزه نگارستان واقع تهران ، خیابان بهارستان ، خیابان دانشسرا دایر است.

۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۷
کد خبر: 7408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =