وزیر نیرو: ۴۰ درصد مشترکین حائز شرایط دریافت پاداش صرفه جویی شدند

وزیر نیرو گفت: آماری که تا امروز منتشر شده حاکی از این است که بین ۳۵ تا ۴۰ درصد مشترکین حائز شرایط دریافت پاداش صرفه جویی شدند.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین علی اکبر محرابیان در یک گفت وگوی تلویزیونی در مورد آخرین وضع نظام صرفه جویی مشترکان خانگی، اظهار داشت: یک ماه است که از شروع پاداش صرفه جویی می‌گذرد و مشاهده می‌کنیم که با همکاری بسیار خوب مردم این طرح به خوبی پیش می‌رود.

وزیر نیرو افزود: آماری که تا امروز منتشر شده حاکی از این است که بین ۳۵ تا ۴۰ درصد مشترکین حائز شرایط دریافت پاداش صرفه جویی شدند، البته پیش بینی می‌کنیم که با گرم‌تر شدن هوا ظرفیت صرفه جویی بیشتر خواهد بود و این پاداش رقم بیشتری می‌شود؛ به طور نمونه قبضی برای استان خوزستان برای مشترکی در نظر می‌گیریم این قبض نشان می‌دهد که مشترک ۱۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته صرفه جویی و رقمی در حدود ۵۲۰ هزار تومان پاداش دریافت کرده است.

وی ادامه داد: همه مردم در مناطق مختلف هم مناطق عادی و هم مناطق گرمسیری می‌توانند از این مزیت استفاده و پاداش دریافت کنند و مصارف اضافی خودشان را کاهش بدهند، البته در مقابل این اگر مشترکی رعایت الگو نکند طبق قانون مشمول قیمت‌های غیریارانه‌ای می‌شود و ممکن است که قبوض گران قیمتی برای آن عزیز ارسال بشود.

وزیر نیرو در مورد برق صنایع هم گفت: در موضوع تأمین برق صنایع نسبت به سال ۱۴۰۱ اقدام خوبی شد. در سال ۱۴۰۱ شاهد رشد ۹.۵ درصدی بخش صنعت کشور بودیم که اگر فصول مختلف را مشاهده کنیم تقریباً بالاترین فصل مربوط به فصل تابستان است. در بین صنایع مختلف هم صنایع فولاد که بیشترین مصرف برق را دارد در فصل تابستان شاهد ۲۳ درصد رشد تولید نسبت به ۱۴۰۰ بود.

وی افزود: از ابتدای شروع این طرح هم در سال ۱۴۰۲ همکاران مان میزان رشد مصرف برق را در صنایع مختلف نمایش دادند، به صورت کلی حدوداً ۱۷ درصد مصرف صنعت کشور نسبت به سال گذشته بیشتر بوده است؛ به شکلی که در صنایع فولاد ۲۴ درصد، در صنایع سیمان ۱۳ درصد و در دیگر فلزات ۱۲ درصد رشد مصرف برق داشتیم یعنی تولید بیشتر و اشتغال بیشتر. امیدواریم که این روند همچنان ادامه داشته باشد.

محرابیان همچنین در مورد ادارات پرمصرف اظهار داشت: در بخش ادارات بر اساس مدل‌هایی که داشتیم پیش بینی می‌کردیم که حدوداً هزار مگاوات کاهش مصرف داشته باشیم.

وی افزود: در بسیاری از ادارات بسیاری از بخش‌ها به خوبی صرفه جویی کردند. در طول روز ۳۰ درصد صرفه جویی و بعد از ساعت اداری ۶۰ درصد صرفه جویی باید توسط ادارات ثبت بشود. آماری که در حال حاضر داریم با اجرای طرح صرفه جویی می‌بینیم که در ساعت ۱۱ شکستی حاصل می‌شود و یک باره مصرف کاهش پیدا می‌کند این کاهش مصرف نشان دهنده این است که رعایت می‌کنند.

وزیر نیرو گفت: اگر این جا مشاهده کنیم می‌بینیم تا به حال ماکزیمم صرفه جویی ۶۴۰ مگاوات است یعنی تا هزار مگاوات هنوز فاصله داریم و به عبارتی بخشی از ادارات، بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی لازم است که تلاش بیشتری بکنند.

وی تاکید کرد: طبق مصوبه و طبق مقررات ما اسامی دستگاه‌هایی که رعایت این صرفه جویی را نکنند باید نام ببریم از امروز این اقدام شروع شده و امروز نام پنج دستگاهی که رعایت نکردند توسط همکاران مان منتشر شده است. با یک رعایت عمومی و با یک همکاری عمومی در بخش‌های مختلف خانگی، صنعتی و اداری و عمومی شاهد مدیریت مناسب برق در همه بخش‌ها باشیم.

۳ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۲
کد خبر: 7248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =