جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی جهادکشاورزی این هفته برگزار می‌شود

بررسی صلاحیت و برنامه های محمدعلی نیکبخت برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی در دستور کار این هفته صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار می‌گیرد.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در هفته جاری روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه برگزار می شود و قرار است برنامه ها و صلاحیت محمدعلی نیکبخت برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی و اخذ رای اعتماد به وی با دعوت از رئیس جمهور بررسی شود.

همچنین سوال روح الله نجابت نماینده شیراز از وزیر ورزش و جوانان و سوال علی خضریان نماینده تهران از وزیر امور خارجه در دستور کار این هفته مجلس قرار دارد.

گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباره لایحه الحاق موادی به قانون ساماندهی صنعت خودرو، گزارش کمیسیون اجتماعی درباره لایحه تشکیل وزارت بازرگانی و گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه الحاق ۵ تبصره به ماده ۲ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان از دیگر برنامه های هفته جاری صحن علنی مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

همچنین نمایندگان در هفته جاری گزارش کمیسیون برنامه و بودجه درباره لایجه دو فوریتی الحاق یک بند به تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۲ کل کشور، گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه اجازه مشارکت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سهام سرمایه دور ششم بانک توسعه اسلامی و گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح دو فوریتی اصلاح ماده ۵ قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را بررسی می کنند.

گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه صنعت، گزارش شور دوم کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد طرح اصلاح موادی از قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی و گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح ماده (۸) قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه از دیگر برنامه های این هفته مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

همچنین گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح اصلاح قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی، گزارش کمیسیون اجتماعی درباره لایحه پیشگیری از آسیب دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در برابر سوء رفتار و گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در دستور کار هفته جاری مجلس قرار گرفت.

نمایندگان در هفته جاری گزارش کمیسیون اجتماعی درباره لایحه نحوه مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی، گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درباره طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد طرح تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش را بررسی می کنند.

بررسی طرح تشدید مجازات همکاری کنندگان با اقدامات کشورهای متخاصم علیه امنیت و منافع ملی، گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح اصلاح ماده(۱۰۰) قانون شهرداری‌ها و گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد طرح الحاق یک تبصره به ماده ۴ قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از دیگر برنامه های این هفته صحن علنی مجلس خواهد بود.

همچنین نمایندگان در هفته جاری گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه موافقتنامه همکاری‌های امنیتی و انتظامی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قرقیزستان و گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد طرح اصلاح قانون بسیج سازندگی را بررسی می کنند.

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح تبیین وضعیت شاخص‌های اقتصادی در پایان هر دولت، گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد لایحه اصلاح تبصره (۵) الحاقی به ماده واحده قانون سرباز قهرمان و گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تأسیس شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی و یا استانی از دیگر برنامه های هفته جاری صحن علنی مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد لایحه اصلاح تبصره (۱) ماده (۲) قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی، گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه مبارزه با قاچاق انسان و اعضای بدن و مجازات عبوردهندگان غیرمجاز افراد از مرزهای کشور و گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد طرح اصلاح ماده ۵۴ قانون احکام دائمی برنامه های کشور در مورد شهرک های صنعتی و تسری آن به شهرک های کشاوری در دستور کار این هفته مجلس قرار گرفت.

گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح قانونی استفساریه ماده (۶) قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور، گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد طرح تقویت و توسعه علوم پژوهش و نوآوری دفاعی و گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد طرح ساماندهی نظارتی دانشگاه آزاد اسلامی از سوی نمایندگان بررسی می شود.

گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح ممنوعیت خروج مسئولان و مدیران نظام جمهوری اسلامی پس از اتمام مسئولیت از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی، گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه اصلاح قانون به کارگیری سلاح توسط مامورین نیروهای مسلح در موارد ضروری و گزارش کمیسیون شوراها درباره طرح تاسیس سازمان ملی اقامت در دستور کار این هفته مجلس قرار می گیرد.

گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری- صنعتی دوغارون، گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری- صنعتی سرخس و گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری- صنعتی مازندران از دیگر برنامه های جلسه علنی مجلس خواهد بود.

همچنین سومین گزارش کیمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی در دو حوزه واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی و مدیریت بازار دارویی کشور، گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد دولت در مورد نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و گزارش کمیسیون اصل نود در مورد نسخه اصلاحی آلودگی هوا در دستور کار این هفته مجلس قرار می گیرد.

گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباره تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت های پتروشیمی دولتی در فروش و صادرات محصولات، گزارش کمیسیون اصل نود در مورد ارزیابی اثر فعالیت پتروشیمی های متانولی بر منابع بخش عمومی و گزارش کمیسیون عمران درباره تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت راه آهن از دیگر برنامه های این هفته مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

همچنین نمایندگان در هفته جاری گزارش کمیسیون اصل نود در مورد استفاده از آب های آلوده و غیرمتعارف در کشت محصولات کشاورزی، تقاضای دو فوریت در مورد لایحه تقویت اختیارات بانک مرکزی در مدیریت بازار ارز، تقاضای دو فوریت در مورد لایحه مالیات بر انجام معاملات مکرر واحدهای مسکونی و اراضی با کاربری مسکونی و تقاضای دو فوریت در مورد طرح اصلاح قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز را بررسی می کنند.

بررسی تقاضای دو فوریت در مورد طرح استفساریه بند ج ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنجم توسعه،بررسی تقاضای دو فوریت در مورد طرح الحاق سه تبصره به بند (ب) ماده ۱ قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و اصلاحات و الحاقات بعدی آن و بررسی تقاضای دوفوریت در مورد طرح اصلاح ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها در دستور کار این هفته صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار می گیرد.

۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۴
کد خبر: 7003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =