آمار عجیب خانه های خالی؛ سه بانک بیش از ۱۰۰ واحد مسکونی خالی داشتند!

سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: حدود ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در سامانه املاک و اسکان خود اظهاری نکرده بودند که با هماهنگی ستاد اقتصادی دولت به سازمان امور مالیاتی معرفی کرده‌ایم.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین ابوالفضل نوروزی گفت: یک میلیون واحد مسکونی شناسایی اولیه شده است که این واحدها خالی از سکنه بودند؛ برای مالکان تمامی این واحدها پیامکی به عنوان «خانه» ارسال شده است و برای آن‌ها مهلت زمانی تعیین شد که در صورت عدم عرضه برای آن‌ها برگه مالیاتی صادر خواهد شد.
به گفته سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از این تعداد، ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در سامانه املاک و اسکان با ارائه اسنادی اظهار کردند که ملک خود را فروخته و یا اجاره داده‌اند.
او می‌گوید: ۵۷۰ هزار ملک که خود اظهاری نکرده بودند به سازمان امور مالیاتی معرفی کردیم و پیامک به آن‌ها ارسال شد؛ از این تعداد حدود ۲۰۰ هزار مالک مجدد خود اظهاری کردند.نوروزی گفت: حدود ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در سامانه املاک و اسکان خود اظهاری نکرده بودند که با هماهنگی ستاد اقتصادی دولت براساس اولویت به سازمان امور مالیاتی معرفی کرده‌ایم.او گفت: مجموع این واحدها در مرحله اول به ۶۰ هزار واحد مسکونی رسید و حدود ۳هزار ملک شناسایی شد که مالکان آن‌ها بیش از ۱۰۰ واحد مسکونی خالی داشتند.
نوروزی گفت: سه بانک نیز بودند که بیش از ۱۰۰ واحد مسکونی خالی داشتند.

۲۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۰
کد خبر: 6984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =