تغییر ساعات اداری چه تاثیری بر ترافیک تهران گذاشت؟

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تغییر ساعات کاری ادارات الگوی ترافیکی شهر تهران را تغییر داده است و مردم مدت زمان کمتری را در ترافیک پایتخت سپری می‌کنند.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین، سردار محمد حسین حمیدی معتقد است: توزیع ترافیک دلیل اصلی کاهش بار ترافیکی در معابر پایتخت است؛ چرا که با تغییر ساعات تردد، از ساعت ۰۵:۳۰ شاهد شروع و کاهش ترافیک هستیم.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تغییر ساعات کاری ادارات باعث تغییر در الگوی ترافیکی شهر تهران ودر نتیجه توزیع ترافیک در طول ساعات روز و البته کم حجم شدن تردد در ساعات پیک معمول ترافیک پایتخت شده است.وی می‌گوید: بررسی کارشناسان ما در پلیس راهور تهران در تحلیل وضعیت تردد شهروندان تهرانی در طول هفته گذشته نشان از این دارد که با کاهش تردد دانش آموزان و اولیاء مدارس به دلیل پایان سال تحصیلی و روزهای پایانی امتحانات و البته تردد کارکنان و کارمندان ادارات مختلف در ساعات ابتدایی روز، مدل ترافیک تهران شکلی جدید به خود گرفته است و این مساله نشان از توزیع ترافیک در زمان‌های مختلف بخصوص ساعات ابتدایی و انتهایی روز که معمولا شاهد ترافیک‌های سنگین بوده‌ایم، شده است.

حمیدی با اشاره به ساعات حضور کارمندان در محل کار اذعان داشت: طبیعی است وقتی که کارکنان می بایست ساعت ۶ صبح در محل کار خود حضور داشته باشند عملا خروج از منزل و مسیر مقصد مدیریتی متفاوت خواهد داشت و پر واضح است که زمان آغاز سفر تغییر کرده و این مساله سبب شده بار ترافیکی در محورهای مختلف شهر که معمولا شاهد ترافیک‌های سنگینی در آن بوده‌ایم (محورهای غربی و شرقی پایتخت بخصوص بزرگراه همت، علامه، لشگری و همچنین محورهای جنوبی مانند امام علی (ع) و نواب و. م. ) به ساعات ابتدایی روز تقسیم شده و شاهد آغاز شیب ملایم تردد از حوالی ساعت ۵ صبح باشیم.

وی گفت: تحقیقات نشان می‌دهد در شرایط فعلی با توجه به انعطاف ساعت کاری ادارات توزیع سفر بین ساعت ۰۵:۳۰ تا ۰۸:۳۰ رخ می‌دهد و این موضوع باعث شده است شهروندان زمان کمتری را در معابر تهران سپری کنند و به همین ترتیب تغییر ساعات پایان ساعت کار مشاغل مختلف را نیز تغییر داده است که عملا توزیع ترافیک در ساعات عصرگاهی و شامگاهی نیز اتفاق می‌افتد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، سردار حمیدی در خصوص ترافیک ساعات میانی روز نیز گفت: تردید نکنید ترافیک ساعات ابتدایی و انتهایی هر روز تاثیر خود را بر ساعات میانی نیز گذاشته و شرایط فعلی متاثر از تغییر ساعت کار ادارات باعث شده است ما در ساعات میانی روز هم به جزء استثنائات که به حوادث و تصادفات مرتبط است شاهد ترافیکی روان و همراه با آرامش در شهر باشیم. البته باید یادآوری کنم تغییر وضعیت ترافیک متاثر از تغییر ساعات کار ادارات به تحقیق و بررسی علمی و تجربی بیشتری نیاز دارد که لازم است آنرا همراه با کارشناسان پلیس راهور در حوزه‌های مختلف، در طول یک ماه بر اساس حوادث، اتفاقات و البته مناسبت‌های مختلف تقویم بررسی و نتیجه آنرا منعکس نماییم.

سردار حمیدی در پایان گفت: مع‌الوصف با توجه به اینکه یکی از راهکارهای جلوگیری از تراکم سنگین ترافیک در معابر شهری مانند تهران، توزیع سفر در ساعت‌های مختلف روز است، اگر شروع به کار مشاغل مختلف اعم از بانک‌ها و دیگر کارکنان بخش‌های دولتی، خصوصی و ... با قواعدی مشخص تقسیم گردد می‌توان امیدوار بود وضعیت ترافیکی شرایطی مطلوب به خود بگیرد و همشهریان بتوانند با مدیریت زمان مسیر مبداء تا مقصد را با آرامش طی کنند.

۲۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۷
کد خبر: 6939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =