استاندار تهران: ۲۵ هزار خانه خالی در این استان شناسایی شده است

استاندار تهران با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات ما کمبود زمین است، اعلام کرد: با این حال ۲۵ هزار خانه خالی در استان شناسایی شده است.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین از استانداری تهران، علیرضا فخاری یکشنبه شب در جلسه شورای مسکن گفت: طبق قانون تامین متولیان برای آماده‌سازی زمین جهت تولید مسکن ضروری است که توسط وزیر راه و شهرسازی ابلاغ شده و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: ۲ متولی تامین زمین در استان، وزارت راه و شهرسازی و همچنین خودمالکان هستند که برای تسریع در امور شورای مسکن، راه و شهرسازی استان تهران باید پیشنهاد دهنده اراضی قابل ساخت باشد.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: هدف گذاری برای تعیین جمعیت متقاضی و از سوی دیگر تمرکز بر بازآفرینی در استان برای تامین مسکن ضروری است و هر کدام از شهرهای استان که شرایط بازآفرینی دارند، باید در این زمینه فعال شوند.

فخاری اظهارداشت: برنامه و بودجه استان تهران باید در زمینه توزیع جمعیت در سطح کمک کند که در این راستا باید آمایش سرزمین صورت گیرد تا خدمات رسانی مبتنی بر هدف گذاری ها باشد.

وی در مورد کنترل قیمت‌ها ادامه داد: قیمت مصالح، مالیات و فعل و انفعالات موثر بر قیمت مسکن باید در کارگروه ویژه تعیین و در هر جلسه شورا آخرین وضعیت گزارش شود.

استاندار تهران همچنین به ضرورت تامین امور زیربنایی و روبنایی در ساخت مسکن تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های متولی باید نسبت به تامین امور زیربنایی پیشگام باشند و تامین سرانه های آموزشی، بهداشتی و غیره نیز باید مدنظر قرار گیرد.

فخاری با بیان اینکه باید مبایعه نامه ها توسط اصناف و اتحادیه مربوطه به سند رسمی تبدیل شود، تصریح کرد: بیش از ۲۵ هزار خانه خالی در استان تهران شناسایی شده که فرآیند شناسایی و ترتیب و توالی ثبت خانه های خالی به گونه ای باشد تا مرجع نهایی برای اعمال قانون ورود کند.

وی به افزایش تسهیلات ساخت مسکن اشاره کرد و گفت: تسهیلات ساخت مسکن از ۳۵۰ میلیون تومان به ۵۵۰ میلیون افزایش یافته و تسهیلات بافت فرسوده نیز به ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است؛ به علاوه جامعه هدف طرح نهضت ملی مسکن اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستند که باید این امر محقق شود.

براساس این گزارش در این جلسه مصوب شد تا طرح جمع آوری مشاوران املاک غیرمجاز در تمام شهرهای استان تهران آغاز شود.

۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۹
کد خبر: 6880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =