آیا متروی تهران به شبکه راه‌آهن کشور متصل می‌شود؟

مدیرعامل شرکت متروی تهران از تصمیم‌گیری در خصوص اتصال متروی تهران به خطوط راه‌آهن کشور از سوی استاندار تهران خبر داد.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین محسن هرمزی در خصوص آخرین وضعیت پروژه اتصال دو خط متروی پایتخت به خط راه آهن سریع السیر تهران – مشهد و همچنین خط حومه ای تهران – گرمسار، گفت: به تازگی جلسه ای با حضور استاندار تهران، مدیران شرکت راه آهن و شرکت متروی تهران برگزار شد که در آن وضعیت اتصال متروی تهران به خط راه آهن سراسری کشور مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه براساس این طرح «ایجاد مجموعه ایستگاهی یکپارچه ری » مدنظر قرار می گیرد و در یک بازه زمانی حداکثر ۳۶ ماهه مترو به شبکه راه آهن متصل می شود، افزود: براساس این ایده ایستگاه شهرری که یک ایستگاه تقاطعی در خطوط یک و ۶ مترو محسوب می شود، به خط راه آهن سریع السیر تهران – مشهد که در دست ساخت است، متصل شده و همچنین می‌توان با خط حومه ای راه آهن تهران – گرمسار ، یک مجموعه ایستگاهی یکپارچه را تشکیل داده و تبادل مسافر در آن انجام می شود.

هرمزی با تاکید بر اینکه بنا به درخواست معاون رئیس جمهور و استاندار تهران، گزارش مطالعاتی این ایده تهیه شده است، ادامه داد: شرکت مترو و راه آهن به صورت مشترک از یک مشاور استفاده کردند تا از لحاظ فنی، اقتصادی و.... ایده شکل گیری مجموعه ایستگاهی یکپارچه ری را بررسی کند که گزارش آماده و مقرر شده بود که این گزارش به زودی به استاندار تهران تحویل داده شود تا در مورد این مهم تصمیم گیری شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز ایستگاه متروی میدان راه آهن واقع در خط ۳ مترو با ایستگاه مسافرگیری راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تهران تلاقی پیدا کرده و تبادل مسافر در آن هم اکنون انجام می شود.

به گفته هرمزی، تصمیم گیری در خصوص ایجاد این ایستکاه مشترک توسط استاندار تهران انجام خواهد شد.

۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۹
کد خبر: 6627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =