پایان طرح آسفالت بزرگراه‌ها تا پایان تابستان

پایان طرح آسفالت بزرگراه‌ها تا پایان تابستان، جزییات فروش متری مسکن در بورس، بازسازی ۸۲ دستگاه اتوبوس، آخرین وضعیت به روز رسانی سامانه شفافیت و همچنین آغاز ایمن سازی گود شاندیز از مهمترین اخبار روز شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه است.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران روز شنبه در مراسم افتتاح میدانگاه ایستگاه مترو جهاد در پنجاه و پنجمین شنبه امید و افتخار افزود: بزرگراه آزادگان در برخی مقاطع زیرسازی کامل را ندارد و نیاز به تحکیم دارد که این موضوع زمان بر است در بقیه بزرگراه ها هم همکارانم شبانه روز در حال فعالیت است.

عباس شعبانی با بیان اینکه شروع طرح از سال ۱۴۰۱ آغاز شد، گفت: طراحی این پروژه و اجرای آن نشان می‌دهد با همه ازدحامی که در تهران وجود دارد می‌توان یک فضای لطیف معماری برای مردم طراحی کرد. در شرایط فعلی این نیاز احساس شد که طراحی فضای ایرانی-اسلامی، ورودی‌های مترو را از فضای خشک خارج می‌کند. در واقع، می‌توان برای تمام ورودی‌های مترو در قالب طراحی پلازاهای شهری این مدل را در نظر بگیریم.

وی با بیان اینکه اجرای طرح میدانگاه ایستگاه جهاد با هزینه ۳۰ میلیارد تومان انجام شد، عنوان کرد: از این دست طرح ها همچون پلازای مترو صادقیه را در سال گذشته هم افتتاح کردیم در نظر داریم چند پلازای شهری دیگر را در جوار برخی از ایستگاه‌های مختلف برگزار کنیم.

بازسازی ۸۲ دستگاه اتوبوس
مسئول بازسازی اتوبوس‌های شرکت واحد اتوبوسرانی گفت: در گذشته‌ ۴۲ دستگاه اتوبوس بازسازی شده را تحویل مناطق دادیم و با افزوده شدن ۴۰ دستگاه جدید، در مجموع ۸۲ اتوبوس بازسازی شده وارد ناوگان شده است.

حمیدرضا عزیزی در مراسم رونمایی از ۴۰ دستگاه اتوبوس اورهال شده در جمع خبرنگاران گفت: باتوجه به فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی، در کنار نوسازی ناوگان کار بازسازی را پیش گرفتیم. بنابراین، باتوجه به شرایط اقتصادی کشور در بحث بازسازی ورود کردیم که با بهبود شرایط فنی اتوبوس‌ها، آرامش نسبی برای شهروندان فراهم شود.

وی ادامه داد: از ابتدای سال این طرح را آغاز کردیم و حدود ۱۲۰ دستگاه در دو مرکز در حال بازسازی است، اولویت ما در انتخاب مراکز خودروسازها است ولی باتوجه به شرایط از مراکز دارای توانایی استفاده می‌کنیم همچنین اولین مرکز ما شرکت شهاب خودرو و شرکتی دیگر از سمت اتوبوسرانی است.

آخرین وضعیت به روز رسانی سامانه شفافیت شهرداری تهران
رییس مرکز نوسازی و تحول اداری از به‌روزرسانی ۱۲۸ آیتم سامانه شفافیت شهرداری تهران در یک سال گذشته خبر داد.

محمد علی الفت پور از به‌روزرسانی ۱۲۸ آیتم سامانه شفافیت شهرداری تهران در یک سال گذشته خبر داد و گفت: با توجه به اهتمام مدیریت شهری بر شفافیت، در فاز اول ۱۲۸ آیتم در سامانه شفافیت شهرداری تهران به‌روز یا برای نخستین‌بار بارگذاری شد.

وی گفت: در این مدت ۲۱ آیتم جدید ایجاد و ۱۰۷ آیتم در طول یک سال گذشته به‌روز رسانی شده است. تمام تلاش شهرداری تهران شفافیت کامل فرآیندهاست که شبانه‌روز برای تحقق آن در تلاش هستیم.

جزییات فروش متری مسکن در بورس
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: قرارگاه جهادی مسکن در حال انجام فعالیت است و بخشی از موضوع مسکن اساتید دانشگاه هم در این قرارگاه پیگیری خواهد شد.

مهدی هدایت در خصوص آخرین وضعیت قرارگاه جهادی مسکن اظهار کرد: کار قرارگاه جهادی مسکن همواره پیگیری موضوع مسکن شهر تهران است و همچنین طبق تفاهم نامه ای که با دانشگاه داریم، در این قرارگاه به مفاد این تفاهم‌نامه در حوزه مسکن هم پرداخته می‌شود.

۱۵ هزار مربع از اراضی جنوب تهران آزادسازی شد
شهردار منطقه ۱۹ گفت: طی عملیات مبارزه و بازپس گیری اراضی تصرف شده در ناحیه سه این منطقه ۳۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز به مساحت ۱۵ هزار متر مربع رفع خلاف و آزاد سازی شد.

تورج فرهادی درباره بازپس گیری زمین های تصرف شده افزود: در راستای صیانت از شهر و حقوق عامه با اخذ مجوزهای قانونی و برابر دستور مقام قضایی در خیابان خلازیر انتهای کوچه ۲۰۶ تا پشت ورزشگاه شهیدکاظمی نزدیک به ۱۵ هزار متر مربع معادل۱.۵ هکتار از زمین های متصرف شده آزاد و به بیت المال بازگشت.

وی با اشاره به رفع خلاف از ۳۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز بیان کرد: این اراضی مشتمل بر۲ مورد چهار دیواری یک هزار و ۵۰۰ متر مربعی، ۱۲ مورد چهار دیواری ۴۰۰ متر مربعی، ۱۰ مورد چهار دیواری ۶۰۰ متر مربعی، یک مورد سوله ۲۰۰ متر مربعی و پنج مورد تجاری ۱۰۰ متر مربعی است.

آغاز ایمن سازی گود رها شده شاندیز
شهردار منطقه ۱۷ از آغاز ایمن سازی گود رها شده شاندیز خبر داد و گفت: در سال ۱۳۹۰ صاحب یکی از املاک درشت دانه در بازار مبل یافت آباد از مدیریت شهری وقت، مجوز گودبرداری جهت ساخت ساختمان تجاری دریافت کرده بود، پس از انجام عملیات خاک برداری، ادامه ساخت این مجموعه در اواخر سال ۱۳۹۱ متوقف شده بود. بعد از گذشت ۱۲ سال و پیگیری و صدور اخطارها و هشدارهای لازم به مالک جهت تکمیل سازه صادر شد، لکن متاسفانه در طی این سال ها هیچ گونه اقدامی جهت ادامه پروژه و تکمیل آن از سوی مالک صورت نگرفت.

رضا شنگی افزود: در دوره جدید مدیریت شهری و با پیگیری ها و تدابیر اتخاذ شده، شهرداری منطقه ۱۷ پس از اعلام هشدارها و اخطارهای لازم در نهایت با عدم تمکین مالک به مباحث ایمنی که مخاطرات بسیار گسترده ای را برای آحاد عموم مردم به وجود آورده بود، موضوع به طور ویژه در دستور کمیته ایمنی قرار گرفت و با طی روند اقدامات مربوط به اخذ کارشناس رسمی اعلام نظریه از سازمان مشاور مهندسی شهر تهران برداشت های فنی و کاملا مهندسی با توجه به ابعاد و گستردگی گود مذکور صورت پذیرفته و در نتیجه برای رفع خطر و تامین امنیت شهروندان، با پیگیری های حقوقی و کسب مجوزهای لازم از معاون محترم دادستان عمومی و انقلاب تهران و سرپرست دادسرای ناحیه ۳۷، مجوزهای لازم جهت ورود به ملک و ایمن سازی و همسطح کردن آن با خیابان دریافت شد.

اجرای نقش و رنگ بر دیواره خاکستری بزرگراه شیخ فضل الله نوری
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ گفت: نقاشی دیواری بزرگراه شیخ فضل الله نوری با هدف ایجاد آرامش بصری اجرا شد.

علی اصغر طاهری با اعلام این خبر گفت با توجه به رویکرد مدیریت شهری به زیباسازی محیط شهری و آرامش بصری، اجرای نقاشی دیواری دربرنامه های سالجاری پیش بینی و درحال اجراست.

وی افزود: در همین راستا طرح نقاشی دیواری احرای نقاشی دیواری درخت به متراژ ۷۰ متر مربع در بزرگراه شیخ فضل الله نوری اجرا شد.

طاهری بر نقش بستن طرح های هنری در یک هزار مترمربع از دیوارهای بلا استفاده سطح منطقه خبر داد و گفت: این طرح در خیابان های گلاب، چوب تراش، بزرگراه اشرفی اصفهانی، بلوار دریا و بزرگراه شیخ فضل الله انجام و تلاش می شود تا با استفاده از هنرهای خلاقانه مناظر شهری تغییر چهره به خود بگیرند.

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۴
کد خبر: 6481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =