کـاهش هـزینه‌های تاکسیرانان با کاهش عوارض نقل و انتقال تاکسی

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از حذف مبلغ سه درصدی قیمت کارشناسی خودرو در فرآیند نقل و انتقال تاکسی‌ها خبر داد.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین از سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، مهدی وحدت کار با اشاره به مشکلات اقتصادی تاکسیرانان و توجه ویژه به این قشر محترم در مدیریت جدید شهری گفت: با توجه به اهمیت حمایت از تاکسیرانان زحمتکش و همچنین عادلانه تر شدن دریافت بهای خدمات و نیز در راستای برنامه ریزی مناسب و هدفمند درخصوص کاهش دریافتی های مصوب از تاکسیرانان تصمیم گرفتیم مبلغ ۳ درصدی قیمت کارشناسی خودرو در فرآیند نقل و انتقال تاکسی‌ها را که پیش از این به طور میانگین مبلغی حدود دو و نیم میلیون تومان توسط تاکسیرانان پرداخت می شد را حذف و مصوبه تازه‌ای را جایگزین آن کنیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در توضیح این خبر افزود: ما در جریان مشکلات تاکسیرانان هستیم. هر سال طبق جدول وزارت اقتصاد و دارایی، ارزش قیمت خودروها بر اساس قیمت کارشناسی به سازمان ارائه می‌شد و سازمان مبلغ سه درصد از ارزش خودرو را محاسبه و به‌عنوان هزینه فرآیند نقل‌وانتقال از تاکسیرانان دریافت می‌کرد. با توجه به افزایش روزافزون قیمت خودروها به این نتیجه رسیدیم این مبلغ از توان تاکسیرانان خارج است و به همین دلیل طرح جایگزین پیشنهاد شد.

وی با بیان اینکه مصوبه «تعیین نرخ بلیت و کرایه وسایل حمل‌ونقل عمومی شهر تهران در سال ۱۴۰۲» از سوی شورای شهر ابلاغ شد، در خصوص طرح جایگزین اظهار کرد: در همین مصوبه با حذف پرداخت سه درصد قیمت کارشناسی در فرآیند نقل و انتقال خودرو فقط مبلغ ۷۰۰هزار تومان به‌عنوان مبلغ بهای خدمات منظور شد که از این مبلغ ۷۰درصد قدرالسهم شرکتها و ۳۰درصد قدرالسهم سازمان تاکسیرانی خواهد بود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران خاطرنشان کرد: این مصوبه در راستای کاهش هزینه های تاکسیرانان شهر تهران است و ما هم‌چنان تلاش می‌کنیم موارد دیگری را برای ارایه خدمات رفاهی این عزیزان بررسی و به نتیجه برسانیم.

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۵
کد خبر: 6363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =