خانه بچه‌های آسمان اینجاست

اینجا خانه امید بچه‌هایی است که اگرچه زندگی روی سخت خود را به آنها نشان داده، اما به مدد حضور گرم نیکوکاران و داوطلبان دلسوز، مهر پدری و مادری از آنها دریغ نشده است. موسسه خیریه بچه‌های آسمان، خانه امید کودکان معلولی است که با کمک‌های مردمی و نیت خیر نیکوکاران داوطلب اداره می‌شود.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین داستان شکل‌گیری موسسه خیریه بچه‌های آسمان، داستان عشق و محبت پدری است به فرزند دلبندش. «ولی‌الله‌نقابی» بنیانگذار مؤسسه خیریه بچه‌های آسمان می‌خواست رنج‌هایی که پسرش کامران به دلیل معلولیت تحمل کرده بود، سراغ دیگر کودکان معلول شهر نرود.

همین شد که موسسه‌ خیریه‌ای را برای نگهداری از کودکان معلول بنیاد نهاد و اکنون سال‌هاست که ۳ آسایشگاه این موسسه در نقاط مختلف شهر به خانه امید افراد کم‌توان تبدیل شده است. اگرچه عمر کامران کوتاه بود، با تلاش‌های نقابی و همراهی خیّران دیگر، قدم اول برای ساخت مؤسسه خیریه برداشته شد و حالا آسایشگاه خیریه نگهداری از کودکان معلول جسمی و ذهنی بچه‌های آسمان، بیش از ۴۰۰ معلول بی‌سرپرست را در ۳ آسایشگاه زیر پوشش قرار داده است. سال ۱۳۷۷ آسایشگاه آسمان یک با هدف نگهداری از کودکان معلول زیر ۱۴ سال با ظرفیت پذیرش ۱۰۰ کودک معلول جسمی، ذهنی، سندرم داون و CP در نزدیکی بلوار میرداماد راه‌اندازی شد. مرکزی که هنوز هم با نیّت خیر خیّران و کمک‌های مردمی مشغول به فعالیت است. یک سال بعد نوبت به آسایشگاه آسمان ۲ ویژه معلولان پسر بالای ۱۴ سال رسید. مرکزی با هدف نگهداری از پسران معلول بالای ۱۴ سال و با ظرفیت پذیرش ۳۰۰ نفر در فشم تأسیس شد. سال ۱۳۸۳ هم آسایشگاه آسمان ۳ این بار در مهرشهر کرج و با هدف نگهداری و توانبخشی معلولان اعصاب و روان شروع به فعالیت کرد.

موسسه خیریه بچه‌های آسمان اما با کمک‌های مردمی اداره می‌شود؛ با حضور گرم داوطلبان نیکوکار و خیرانی که علاوه بر کمک‌های مالی با نذر هنر و توانمندی‌های خود کودکان معلول این مراکز را تنها نمی‌گذارند. با وجود همراهی خیّران و کمک‌های مردمی برای تأمین دارو و درمان بیماران، کودکان معلول آسایشگاه بچه‌های آسمان نیازمند دست نوازشی هستند که بر سرشان کشیده شود و چهاردیواری آسایشگاه را برایشان به محیطی شاد و لذت‌بخش تبدیل کند. برای ارسال کمک‌های نقدی و غیرنقدی‌تان به خیریه بچه‌های آسمان و یا بازدید از معلولان آسایشگاه می‌توانید با شماره تماس ۰۲۱۴۳۶۱۳ تماس بگیرید.

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۵
کد خبر: 5721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =