در روز نخست جشنواره موسیقی فجر گروه موسیقی بانوان اجرا دارند

در نخستین روز از جشنواره موسیقی فجر که از امروز (۲۸ بهمن ماه) آغاز می شود دو اجرای بانوان روی صحنه می‌روند.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین در کنار اجرای نوازندگان زن در سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر که تعدادشان به ۲۷ نوازنده زن در بخش تک‌نوازی می‌رسد، بخش بانوان در جشنواره موسیقی فجر ۱۴۰۱، یکی از بخش‌های این جشنواره است که اجرای دو گروه موسیقی هنا و گروه موسیقی ماهور را شامل می‌شود و هر دو گروه در روز نخست جشنواره اجرا خواهد داشت.

اجرای گروه‌های موسیقی ماهور و هنا روز جمعه در فرهنگسرای نیاوران به ترتیب در سانس‌های ۱۸ و ۳۰ دقیقه و ۲۱ و ۳۰ دقیقه اجرا خواهد بود.

همچنین در دیگراجرای‌های جشنواره موسیقی فجر، پنج اجرا از هشت اجرای بخش بین‌الملل در فرهنگسرای نیاوران خواهد بود.

بدین ترتیب گروه موسیقی دوئت پیانو صربستان و قوالی افغانستان از گروه موسیقی بخش بین الملل در دومین روز از جشنواره موسیقی فجر در (۲۹ بهمن ماه) در فرهنگسرای نیاوران به ترتیب در سانس‌های ۱۸ و ۳۰ دقیقه و ۲۱ و ۳۰ دقیقه اجرا خواهند داشت.

همچنین روز یکشنبه (۳۰ بهمن ماه) سومین روز از جشنواره موسیقی فجر، گروه موسیقی کوارتت دودوک ارمنستان و گروه موسیقی هند به ترتیب در سانس‌های ۱۸ و ۳۰ دقیقه و ۲۱ و ۳۰ دقیقه در فرهنگسرای نیاوران به اجرا می‌پردازند.

فرهنگسرای نیاوران در (یکم اسفند ماه) ودر چهارمین روز از جشنواره موسیقی فجر میزبان گروه تکنوازان موسیقی کلاسیک (استعدادهای جوان) و در بخش بین الملل گروه موسیقی تاجیکستان خواهد بود و به ترتیب در سانس‌های ۱۸ و ۳۰ دقیقه و ۲۱ و ۳۰ دقیقه اجرا خواهند داشت.

همچنین پنجمین روز از جشنواره موسیقی فجر در (دوم اسفند ماه) به اجرای دو گروه موسیقی استانی در فرهنگسرای نیاوران اختصاص خواهد یافت.

بدین ترتیب اجرای موسیقی نوای عرفان کرمان در بخش ردیف دستگاهی و موسیقی نواحی خراسان (چوب بازی) به ترتیب در سانس‌های ۱۸ و ۳۰ دقیقه و ۲۱ و ۳۰ دقیقه در فرهنگسرای نیاوران خواهد بود.

۱۰ اجرا از جشنواره موسیقی فجر از ۲۸ بهمن ماه تا دوم اسفند ماه که شامل گروه موسیقی بانوان، نواحی، بین الملل و ردیف دستگاهی است، در فرهنگسرای نیاوران خواهد بود.

۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵
کد خبر: 5366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =