وزیر ارشاد: دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی نواحی برچیده شد/ برگزاری جشنواره در ۶ نقطه کشور

محمدمهدی اسماعیلی از برچیده شدنِ دبیرخانه دائمیِ جشنواره موسیقی نواحی و برگزاریِ این رویداد به صورت منطقه‌ای در ۶ نقطه کشور خبر داد.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی حواشیِ بسیاری داشت. نخستین حاشیه از تغییرِ میزبانی این جشنواره از کرمان به گرگان آغاز شد. جایی که بدون هماهنگی با کرمانی‌ها این اتفاق افتاد و حتی مدیرکل ارشاد استان و استاندار کرمان هم در جریانِ این تغییرِ میزبانی نبودند!

حاشیه بعدی مربوط به شایعه‌هایی درباره مسئولان جشنواره و اشخاصی بود که پشت پرده‌ی این رویداد بودند. دست آخر هم مسئولان جشنواره در مراسم اختتامیه تلاش کردند تا از مواجهه‌ی خبرنگاران تخصصی حوزه موسیقی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جلوگیری کنند.

همه این اتفاقات باعث شد تا جشنواره در فضایی بحرانی برگزار شود. این در حالی بود که برخی گمان می‌کردند جشنواره تحتِ تاثیرِ حوادثِ‌ اخیر در کشور، با بحران مواجه شود که البته این‌چنین نشد و بحران‌های داخلی گریبانِ جشنواره را گرفت.

به هر روی شاید مهمترین ابهامِ جشنواره موسیقی نواحی به میزبانی آن مربوط باشد. میزبانی که از کرمان گرفته شد و به گرگان داده شد. از آنجا که تا کنون درباره سرنوشتِ میزبانیِ این رویداد موسیقی اطلاع‌رسانی نشده، پرسش‌مان را با محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در میان گذاشتیم.

وزیر فرهنگ درباره سرنوشتِ میزبانیِ جشنواره موسیقی نواحی گفت: ما امسال به دلیل مشکلی که در کرمان پدید آمده بود و دوستان نتوانستند جشنواره را میزبانی کنند، میزبانی جشنواره را از کرمان به گرگان منتقل کردیم.

او تاکید کرد: از سال آینده جشنواره موسیقی نواحی به صورت منطقه‌ای و در نواحی مختلف به صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد. در 6 ناحیه‌ی کشور پیش‌بینی شده که جشنواره را برگزار کنیم که یکی از این نواحی گرگان است.

پرسش بعدی که با اسماعیلی در میان گذاشتیم این بود که؛ تکلیفِ دبیرخانه دائمیِ جشنواره موسیقی نواحی که معاونت هنریِ وزارت ارشاد آن را به کرمان داده، چه می‌شود؟
اسماعیلی در پاسخ به این پرسش گفت: دبیرخانه دائمی دیگر به مفهوم قبلی نخواهیم داشت؛ بلکه در هر منطقه دبیرخانه ناحیه‌ای تشکیل می‌شود و مدیریتِ اصلی در اختیار معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.

به این ترتیب براساس صحبت‌های محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نظر می‌رسد که جشنواره موسیقی نواحی از سال اینده به شیوه‌ای متفاوت‌تر برگزار خواهد شد.

۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۵
کد خبر: 4014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =