به نسبت کشورهای همسایه سطح سواد بهتری داریم

معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: سرعت ما در ریشه کنی بی‌سوادی به نسبت بسیاری از کشورها خصوصاً کشورهای همسایه بسیار بالا و سطح سواد در حد مطلوبی است.

به گزارش شهرقشنگ آنلاین انسیه خزعلی با اشاره به اهمیت نقش سواد در جامعه کنونی گفت: نباید سواد در محدوده خواندن و نوشتن منحصر و محدود گردد، بلکه باید به نقش سواد در سبک زندگی هم توجه خاص و ویژه داشته باشیم. پدران و مادران باید با شرایطی که فرزندانشان روبرو هستند نیز آشنا شوند.

وی با اشاره به اعلام آمادگی معاونت امور زنان برای پیشگیری از بی سوادی و همچنین توجه به بازماندگان از تحصیل افزود: دوران کرونا باعث شد که تعدادی از دانش آموزان از علم آموزی در مدرسه باز بمانند و باید برای این گروه از جاماندگان از تحصیل تصمیم درست و به هنگام گرفته شود و از روش‌های مختلف می‌توان برای حل این موضوع استفاده کرد.

معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری به شرایط مطلوب کشور در امر سوادآموزی تأکید کرد و گفت: سرعت ما در ریشه کنی سواد به نسبت بسیاری از کشورها خصوصاً کشورهای همسایه بسیار بالا و سطح سواد در حد مطلوبی است و به زودی شاهد ریشه کنی بی سوادی در کشور خواهیم بود.

در پایان با حضور خزعلی معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری و عبدی، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از کتاب‌های جدید التألیف ویژه زنان عشایر که در سازمان نهضت سوادآموزی تألیف و آماده شده بود، رونمایی شد.

۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۶
کد خبر: 2933

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =